Anketa#4: Rijeka je za mene grad…

Za mene je Rijeka grad:

Za mene je Rijeka definitivno grad i najviše mi je žao što sve više postaje hipsterski grad. Razumijem da je otprilike sve propalo i da se to jako osjeti pa ljudi traže bilo kakav izlaz iz općeg očaja deindustrijalizacije (ili kako se to već danas naziva), ali bijeg u sedam shabby chic kafića u razmaku od deset metara stvarno nije dobar odgovor na to. Tako da bi mi bilo jako drago kada bi se na tome počelo raditi, recimo, ponovnim masovnim odlascima Kod kosog tornja.

Za mene je Rijeka grad:

Pravi studentski grad :) inače dolazim iz drugog grada i na prvu nisam baš bila oduševljena, ali kad ga malo bolje upoznaš bude ti žao na završnoj godini studija što ćeš mu uskoro morati okrenuti leđa. :( Ipak, ono na što bih se kao student osvrnula je organizacija s gradskim busevima, pogotovo onima koji voze do Kampusa. To je živa katastrofa! Ujutro su tolike gužve da ljudi uopće ne stanu u bus, naravno zbog bakica i dedeka koji baš moraju u 8 ujutro ići na pijacu. Busevi su premali za toliki kapacitet ljudi, a sva sreća da smo svi baš jako raspoloženi za guranje i smrad u rano jutro.

Za mene je Rijeka grad:

Rijeka je za mene grad odlazaka – privremenih prvo, a zatim stalnih. To je grad koji nosi uspomene, ali je geopolitički nezgodno smješten pa ispred sebe ima samo trag nostalgije i pustoši. Podjednako je i grad roditeljskog zagrljaja i ljetnog smiraja, ali ne i odrasle dobi. To je grad koji boluje od “hrvatske priče”, a ista je nažalost pomalo kancerogena i pomoć je samo simptomatične naravi. Hm, možda je to ipak “ljudska priča”? Da, Rijeka je za mene grad odlazaka, grad djetinjstva, nemogućnosti i kiše, a opet – iznova joj se vraćam kao odmoru za dušu.