pARTicipacija / druženje s kreativcima

pARTicipacija /// istraživanje radnih prostora riječkih kreativaca

Cilj aktivnosti je kroz neposredan kontakt približiti suvremene umjetničko-kulturne prakse (umjetnost, dizajn, arhitektura) studentima te ih s direktnim upoznavanjem aktera ohrabriti odnosno potaknuti da zapitkuju, istražuju, raspravljaju i aktivno sudjeluju u diskusiji. Želimo vidjeti ima li kultura i kreativnost mjesto u našem gradu, kako se snalaze mladi umjetnici i profesionalci i zašto su se odlučili vratiti/preseliti u Rijeku i pokušati se izboriti za svoje mjesto. Ideja je okupiti grupu studenata s različitih fakulteta, koji možda do sad nisu imali prilike upoznati se s akterima iz područja umjetnosti i kulture. Manja grupa sudionika omogućava razvoj intimnog dijaloga i opuštene atmosfere koja potiče na postavljanje pitanja, raspravu ili izražavanje ideja. Posjet osobnom prostoru i direktno obraćanje i razgovor vodi do većeg razumijevanja i priznavanja kreativnog procesa.

pARTicipacija /// istraživanje radnih prostora riječkih kreativaca

U opuštenoj atmosferi ugošćuju nas:

Martina Čip i Nina Raimann / 6. 11. u 16 h / studio, Braće Branchetta 12

Petra Karuza i Federico Gori / 11.11. u 17.30 h / Društvo arhitekata Rijeka, Dežmanova 2a

Tomica Grubiša i Nika Rukavina / 13. 11.u 18 h / atelje, Križanićeva 3a