Press

Objava za medije

USSUD #3
(Ne) voliš grad koji teče? Rijeka, 6. – 13. studeni 2015.

O USSUD-U #3

Oštrim bridom polemike zamahujemo prema svježe napuklim deblima

USSUD se i u svojem trećem izdanju bavi društveno odgovornim temama, a ovoga puta želi potaknuti raspravu i ispitati stavove mladih o vlastitom gradu te saznati koji su razlozi njihova odlaska, dolaska, ostanka ili povratka u Rijeku.

Prisjetimo se kako je USSUD akronim Unapređenja studentskog standarda u domeni kulture. Ovaj projekt zajednički su pokrenuli Sveučilište u Rijeci i Grad Rijeka s ciljem unapređenja studentskog kulturnog programa i osnivanja Studentskog kulturnog centra (SKC). Ciljevi su uspješno postignuti, a od 2013. godine SKC djeluje u provedbi i financiranju kulturnih projekata namijenjenih studentima i realiziranim od studenata za studente, te u sukreiranju kulturnih politika.

Trećim smo USSUD-om predvidjeli nove aktivnosti s namjerom pronalaska odgovora na pitanja: Zašto je i je li Rijeka još uvijek (samo) tranzitni grad? Mora li ona to i ostati? Što naši studenti u Rijeci žele raditi? Ostaju li mladi ljudi u Rijeci i koja je poticajna strategija za mlade i njihove ideje? Kako stvoriti prostor za njih? Kakav bi ih projekt pokrenuo? Vole li Rijeku više oni koji u njoj ostaju?

U programu nas očekuju tribina, prezentacija kreativaca, akcija na Korzu te pARTicipacija. U potonjem programu studenti će imati priliku upoznati se s riječkim akteri(ca)ma iz područja umjetnosti i kulture kroz posjete njihovim radnim prostorima s ciljem ostvarenja neposrednog kontakta, te istraživanja i rasprava o kreativnom procesu.

Sve informacije o programu festivala mogu se dobiti na web stranici www.ussud3.uniri.hr te na Facebook stranici i eventu projekta.

Ovogodišnju realizaciju projekta podržali su: Sveučilište u Rijeci, Ministarstvo kulture, Grad Rijeka, Studentski kulturni centar i Studentski zbor Sveučilišta u Rijeci.

/// kombinat@kombinat.com.hr /// www.ussud3.uniri.hr

6., 11. i 13. 11. 2015. / više lokacija
pARTicipacija /// istraživanje radnih prostora riječkih kreativaca
U opuštenoj atmosferi ugošćuju nas:
Martina Čip i Nina Raimann / 6. 11. u 16 h / studio, Braće Branchetta 12
Petra Karuza i Federico Gori / 11. 11. u 17:30 h / Društvo arhitekata Rijeka, Dežmanova 2a Tomica Grubiša i Nika Rukavina / 13. 11. u 18 h / atelje, Križanićeva 3a

9. 11. / Korzo
USSUD-ov Vox populi /// Izađi pred ploču i na njoj “riješi” svoju misao, kritiku, stav, emociju, razmišljanje, ideju o našoj i vašoj Rijeci //// ili Gdje se vidim 2020.?

10.11.2015./u18h/Palach
Ne možeš dvaput u istu Rijeku ući /// Dinamična prezentacija (izvan)riječkih kreativaca u 7- minutnom formatu i uz postavljena pitanja Tko sam? Što radim? Treba li Rijekom uzvodno ili nizvodno?

12.11.2015./u18h/Palach
Mrtvi kanal /// Tribina na kojoj se pitamo je li Rijeka zaista (samo) tranzitni grad? Mora li ona uvijek to i ostati? Ostaju li mladi ljudi u Rijeci i koja je „poticajna strategija“ za mlade i njihove ideje? Kako stvoriti prostor za njih? Vole li Rijeku više oni koji u njoj ostaju?

Logo USSUD3

USSUD3